Предупреждение

Информация в данном разделе представлена ​​только для мед работников или для специалистов охраны здоровья.

Подтвердите пожалуйста, что вы относитесь к мед работникам или к специалистам охраны здоровья.

Новости

За інформацією Всеукраїнської Ради захисту прав та безпеки пацієнтів, українські лікарі та науковці підписали колективне звернення до Міністра охорони здоров’я України щодо поновлення реєстрації препарату «Альфапег»

На заклик ВБО «Всеукраїнська Рада захисту прав та безпеки пацієнтів», яка взяла під свій захист пацієнтів, хворих на гепатит С, що постраждали від дій чиновників МОЗ України внаслідок тимчасової заборони застосування єдиного вітчизняного препарату від гепатиту С - «Альфапег», 83 українських лікарів-інфекціоністів, гастроентерологів та науковців (станом на 8 грудня), що займаються проблемами терапії вірусних гепатитів, підписали колективне звернення до Міністра охорони здоров’я України Олександра Квіташвілі.

У листі до нового очільника МОЗ лікарі висловили глибоке занепокоєння за життя та здоров’я своїх пацієнтів, хворих на вірусний гепатит С, які наразі успішно лікуються вітчизняним протигепатитним препаратом «Альфапег» і яких фактично міністерство позбавило доступу до лікування, зупинивши реєстрацію українського препарату.

Лікарі, зокрема, звертають увагу пана Квіташвілі, що вихід наказу про відміну реєстрації «Альфапегу» став для них прикрою несподіванкою. «Ми як практикуючі лікарі та науковці за останні два роки пересвідчилися у ефективності та безпечності препарату «Альфапег» при його клінічному застосуванні у лікуванні хворих на вірусні гепатити. Сотні наших пацієнтів отримали одужання, а ті, що зараз перебувають у процесі терапії вітчизняним препаратом,  демонструють позитивну динаміку   лікування», - йдеться у зверненні. Також лікарі зазначають: «Нам важко оцінювати  підстави для прийняття міністерством рішення про тимчасову заборону застосування «Альфапегу». Але з повною впевненістю хочемо зазначити, що  ми точно не бачимо  цих підстав з позицій ефективності та безпечності препарату, з огляду на успішні результати лікування наших пацієнтів. А це головне! За нашими спостереженнями: ефективність, безпечність, переносимість та профіль побічних реакцій від застосування «Альфапегу» – відповідають аналогічним параметрам лікування імпортними пегінтерферонами. До того ж будь-яких негативних повідомлень щодо «Альфапегу» ми не отримували ані від хворих, ані  від своїх колег-лікарів,  ані з офіційних джерел».

Особливу увагу Міністра лікарі звертають на те, що заборона застосування препарату відбулася без усілякого врахування їх фахової думки та без будь-якого попередження. Це робить хворих повністю беззахисними. Адже Альфапег на 40 – 50% дешевше за імпортні аналоги, а тому є для багатьох пацієнтів єдиною фінансово доступною альтернативою у боротьбі з хворобою. На думку лікарів, сьогодні більшість цих хворих будуть змушені припинити лікування з економічних причин, не маючи змоги платити на 50% дорожче за імпортні замінники. Таким чином, на їх переконання, доступ хворим до лікування суттєво обмежується. Тому українські медичні фахівці з лікування гепатитів  закликають нового міністра терміново втрутитися у це питання, врахувати їх професійну думку та прийняти рішення в інтересах українських  пацієнтів – відновити доступ хворим  на гепатит С до українського препарату «Альфапег».

Дата: 11.12.2014
Источник: www.medrada.org