Предупреждение

Информация в данном разделе представлена ​​только для мед работников или для специалистов охраны здоровья.

Подтвердите пожалуйста, что вы относитесь к мед работникам или к специалистам охраны здоровья.

Официальная информация

Хворі на гепатит підуть до суду, якщо МОЗ забере в них ліки - В.Сердюк

Хворі на гепатит підуть до суду, якщо МОЗ забере в них ліки - В.Сердюк

Препарат проти гепатиту С “Альфапег” є ефективним, і це доведено, зокрема, незалежним громадським аудитом.

Ефективність вітчизняного препарату проти гепатиту С “Альфапег” доведена, більш того він успішно пройшов незалежний громадський аудит і є дієвим “бронежилетом” для пацієнтів з діагнозом гепатит. Про це Президент Всеукраїнської ради “Захисту прав та безпеки пацієнтів” Віктор Сердюк розповів у ексклюзивному коментарі УНН.

“Не той препарат вибрали для атаки з приводу зняття з реєстрації (Альфапег — ред). Це ключовий момент. Чи діє цей препарат, чи ні .... Так, це підтверджується одним фактом — це є вірус або його немає. Якщо вірус є, приймається препарат і через 45 днів — вірус починає зникати, значить, препарат діє. І дуже важко намагатися сумніватися в ефективності цього препарату. Це як бронежилет — або куля його пробиває, або він її зупиняє” — розповів В.Сердюк.

Він також зазначив, що вітчизняний протигепатитний препарат “пройшов клінічні випробування, результати якого показують, що куля його не пробиває”.

“Другий ключовий момент — це ознаки, які говорять про те, чи був препарат правильно зареєстрований. Та був. Комісія у складі 5-ти професорів, фахівців різних напрямків, в тому числі звичайно, фахівці із гепатиту — перевірили всі документи, які подавалися згідно з переліком та визначили, що всі потрібні документи присутні, зміст документів абсолютно адекватний, що підтверджує можливість реєстрації і його ефективність та безпеку”, — додав експерт.

За словами Президента Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів, їхньою організацією було проведено незалежний громадський аудит “Альфапег”.

“Нами було проведено аудит цього препарату. Ми зібрали незалежну комісію. Аудит був абсолютно відкритим. Ми перевірили всі документи, ми бачимо результати препарату. І на підставі цього я абсолютно точно стверджую, що „бронежилет кулю зупиняє“. Результати аудиту були направлені в комісію ДЕЦ (Державний експертний центр Міністерства охорони здоров’я України)”, - зазначив В.Сердюк.

Він повідомив, що з приводу результатів цього аудиту члени комісії ДЕЦ, які минулого тижня розглядали питання про можливе позбавлення препарату “Альфапег” державної реєстрації, не змогли нічого заперечити.

“Наші представники надали комісії результати нашого незалежного відкритого аудиту. Комісія ознайомилася з результатами експертизи і не могла нічого заперечити. Тобто головне — це два фактори: „бронежилет кулю зупиняє“, і вся документація на „бронежилет“ присутня, в тому числі вже були польові випробування на полігоні. Ось давайте ми цей бронежилет приберемо з ринку. А я вже його купив, вже одягнув. І тепер хтось приходить і каже: „Слухай, знімай його! На тобі інший“. Ну, це теж саме. Чомусь хворим пацієнтам, яких зараз біля двохсот чоловік, які наразі перебувають на лікуванні, і яким допомагає препарат, що їм запропонують натомість? “- каже В.Сердюк.

Крім того, експерт вважає, що екс-міністру охорони здоров’я О.Мусію не вдалося перемогти корупцію у відомстві, оскільки саме він раніше підписав наказ, яким доручив спеціально створеній для цього комісії перевірити „Альфапег“ протягом всього 2 дні, що, як зазначив В.Сердюк, апріорі неможливо.

„Експертизу доручили робити за два дні. І Мусій підписав такий наказ! І це борець з корупцією! І навіщо це все продовжувати зараз — незрозуміло. Мусій не викоренив корупцію“, - сказав він.

„Єдине, що я знаю точно — що всі ці хворі, які зараз приймають цей препарат (“Альфапег„, - ред.) і яким він допомагає — робитимуть колективне звернення в суд. І всі ці люди, якщо їх позбавлять препарату, який їм допомагає — із задоволенням подадуть в суд. І ми їм у цьому допоможемо. І я не розумію, чому деякі захисники пацієнтів якраз і борються з цими пацієнтами. За що? За інших пацієнтів, щоб забрати у цих та передати іншим?!“, - резюмував експерт.

Дата: 17.11.2014
Источник: УНН